top of page

הסיפור שלי

זהבה קלנר, מומחית בהוראה מתקנת, מנטורית ויועצת עסקית

איך הגעתי מילדות בבני ברק, למה שאני עושה כיום? מ"עוסקת פטורה" הישרדותית, לבעלת עסק משגשג, המרוויחה עשרות אלפי שקלים בחודש ונהנית מהשליחות שלה? 


גדלתי כילדה דתיה בעיר בני ברק לאבא יליד הארץ ואמא ניצולת שואה.
כשהגיע הזמן להחליט מה יהיה העיסוק שלי, העצה שקבלתי היתה לבחור מקצוע שגם אם תהיה עוד שואה או קטסטרופה, תהיה לי עבודה. לכן בחרתי בהוראה, כי גם בגטו תמיד למדו, בחירה מתוך תפיסה הישרדותית.

התחלתי לעבוד כגננת לליקויי למידה בגן בבני ברק ואחר הצהריים העברתי שיעורים פרטיים בדירתי השכורה. לאורך השנים האלה, הבנתי דבר או שניים בהוראה מתקנת, ופיתחתי שיטות פונטיות שקצרו הצלחה רבה. כשעברתי לירושלים ללימודי התואר השני שלי, כבר שכרתי קליניקה קטנה בשכונת תלפיות והעסקתי כמה מורות שרצו ללמוד ממני את השיטות שפיתחתי.

אז עבדתי קשה והכל היה מאוד אינטנסיבי:

גם לימדתי, גם הדרכתי מורות, גם התחתנתי והקמתי משפחה וגם ניהלתי עסק.
לא היה לי אוויר לנשימה ומיום ליום זה נהיה גרוע יותר. הרגשתי שבמקום להיות עם הילדים שלי אחר הצהריים, אני בקליניקה. הרווח הכספי בסוף החודש ממש לא הצדיק את זה. הרגשתי שאני ב"פלונטר", בדרך ללא מוצא. 

מהמקום הזה החלטתי למכור זיכיונות לשיטה שלי. הפכתי למומחית לגיוס זכיינים, ראיונות, חוזים ומכירה. מכרתי 7 זיכיונות והפכתי את 'מכון אותיות' שבראשותי לרשת המפעילה סניפים בירושלים, תל אביב, חיפה, ראשל"צ, כפר סבא, מעלה אדומים ומודיעין.


זה הוריד ממני את הצורך לעבוד אחר הצהריים, אך דרש עבודה מסוג אחר: ביקורות בסניפים, ייעוץ וליווי משפטי למי שלא עבד על פי הנהלים, תמיכה מקצועית לצוותים, הכשרת מנהלות ועוד ועוד...מאוד רחוק מהמקצוע אותו כל כך אהבתי.

בערב ראש שנה התקשרה אלי אחת הזכייניות עם בעיה שיש לה בסניף אותו היא מנהלת. היא היתה נסערת ורצתה תשובות כאן ועכשיו. אצלי בבית כבר היתה אווירת חג, העוגה היתה בתנור והפיצה ריח משכר בבית, הילדים היו לבושים בבגדים החדשים, והנרות היו מוכנים להדלקה. ניסיתי להסביר לאותה זכיינית שזה לא הזמן המתאים, אבל היא בשלה. שוטחת את כל בעיותיה לפני וכועסת שאני מנסה לדחות את השיחה לפעם אחרת. 

ואז בדיוק היתה לי הארה נוספת - לא עוד!
ידעתי שאני נכנסת להליך של מכירה וסיום הזיכיונות. ידעתי שאני רוצה לחזור לעבוד עם התלמידים ולפתח שיטות ייחודיות עבור המורות להוראה מתקנת. בערב ראש שנה ההוא ידעתי שאני הולכת לקראת שינוי!


כיום, כמה שנים אחרי, אני מלמדת בקליניקה שלי שלוש פעמים בשבוע,
מרוויחה עשרות אלפי שקלים בחודש ויש לי לא מעט זמן פנוי. החגים נכנסים בנחת ובשלווה... ויש אפילו זמן (וכסף) לחופשות.

 

מי שמכיר אותי יודע שאני תמיד אומרת שנפלתי כבר בכל הבורות האפשריים וקמתי מהם. אבל לעולם לא אשכח אותם ואת מה שלמדתי בדרך. זו הסיבה שהחלטתי להראות למורות להוראה פרטית בכלל ומתקנת בפרט,  איך לעשות את זה בדרך מהירה ומקוצרת.


למה שאתן תעברו את אותה דרך חתחתים כמוני, אם אתן יכולות לעשות את זה הרבה יותר יעיל ומהיר ממני?
לכן, החלטתי להקים את תוכנית הליווי "מורות ומרוויחות".

bottom of page